Filip Jícha

Poslední zápas Filipa Jíchy: v rodném městě s hvězdami
3. 4. 2018

Poslední zápas Filipa Jíchy: v rodném městě s hvězdami

Býval nejlepším házenkářem světa, ale loni v říjnu Filip Jícha ve 35 letech ukončil svou báječnou kariéru. Na vině byly dlouhotrvající zdravotní potíže. Přesto ještě budete mít možnost Filipa vidět v akci – a to úplně naposledy. V sobotu 16. června se v Plzni uskuteční jeho rozlučkový zápas, na který přijedou i velká jména světové házené.

„Ano, bude to můj úplně poslední zápas,“ potvrzuje Jícha. „A zároveň taky oslava. Sejde se skvělá sestava. Víceméně všichni kluci mé pozvání přijali, což mi ukázalo, jak si mě váží. A to mě obrovsky těší,“ pokračuje Jícha.

Naposledy vběhne za potlesku na hřiště 16. června v plzeňské Home Monitoring Areně, kde jinak hrají svá utkání plzeňští hokejisté. Místo ledu se zde postaví házenkářská palubovka, na které bude k vidění opravdu exkluzivní parta. „Přijede spousta skvělých házenkářů, mám z toho velkou radost,“ říká Jícha.

Dorazit by měli například Daniel Narcisse, Thierry Omeyer, Stefan Lövgren, Gudjon Valur Sigurdsson, Kiril Lazarov či legendární Nikola Karabatič.

„Jsou to velcí hráči, které jsem potkal během své kariéry. Bude to výběr házenkářského světa, který kvůli mně přijede a zahraje si se mnou naposledy v mém rodném městě. Přesně takhle jsem si to přál,“ přibližuje Jícha.

Podle plánu by se házenkáři měli rozdělit na „německý“ a „španělský“ výběr podle toho, v jaké fázi kariéry je Jícha potkal. Slavnostnímu sobotnímu programu bude předcházet páteční golfový turnaj v Golf resortu Albatross, kterého se Filip Jícha osobně zúčastní.

A v sobotu se silou jmen společně pokusí zaplnit halu pro 7 500 diváků. Vstupenky se budou prodávat v síti Sazka Ticket a jejich cena bude od 60 do 180 korun.